שכונה 360

בואו לבדוק: האם הפרויקט שלכם מתאים למדד שכונה 360?

כיועץ רשום של משרד השיכון לשכונות ירוקות, משרד רטרופיט מתמחה בייעוץ וליווי פרויקטים מסוג זה ומציע שירות בדיקת התאמה למדד שכונה 360 – הבודק את התאמת התכנון לפרמטרים סביבתיים שהציב משרד השיכון הקשורים בתשתית ובינוי, מרחב טבעי וציבורי, שימוש יעיל במשאבים וחדשנות. 

עם יתרון ייחודי של ניסיון עשיר במיוחד בבנייה ירוקה, מודל הפעילות של רטרופיט הוא יעיל ורזה במיוחד – תוך שמירה על מבנה עלויות מהודק, ובלי “נפילה” לבורות של תקלות, עיכובים וטעויות, העלולות להקשות על השלמת הפרויקטים.

בנוסף, לעומד בראש החברה הסמכה כפולה – הן כיועץ לתקן בנייה ירוקה 5281, והן כבודק לתקן זה. כך, מתאפשרת לנו ראייה מעמיקה של כל פרויקט משני ההיבטים, ויכולת לזהות בעיות וטעויות מראש, לפני שאלה יגרמו לתקלות והוצאות מיותרות; וכן לנהל שיח מניב עם הבודקים בשטח, להשגת התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוחות.


למה צריך בנייה ירוקה?

ההתחממות הגלובלית משפיעה חיינו מדי יום. כולנו חשים זאת בשינויי מזג האוויר שהופך קיצוני יותר וכן בתופעות אקלימיות חדשות.

בנייה ירוקה תורמת לסביבה, מונעת זיהום מיותר ובנוסף, מבטיחה איכות חיים וחיסכון כלכלי, באמצעות תכנון מרחב מגורים הצורך פחות חשמל ופטור מעלויות שוטפות.
מחקרים משנת  2018 מראים שדירה ירוקה בדירוג בסיסי של כוכב אחד חוסכת כ-25% מהוצאות האנרגיה למשק הבית, כלומר אלפי שקלים מדי שנה. לכן, בנייה ירוקה היא אחד מהפתרונות המרכזיים ליוקר המחייה ואבן היסוד העתידית לאיתנות הכלכלית והסביבתית של משקי הבית  בישראל.

איך עושים את זה?

נכון להיום, רוב הרשויות הגדולות  דורשות עמידה בתקן 5281 לבנייה ירוקה בכל פרויקט חדש  בבנייה רוויה.
רטרופיט, כחברה המתמחה בייעוץ לבנייה ירוקה, נכנסת לפרויקט כבר בשלב התכנוני המקדים, ומספקת המלצות לתכנון מעטפת הבניין ושטחי הפיתוח כך שיעמדו בתקנים הנדרשים. אנו מתווים את המפרט הירוק לפרויקט בתיאום עם היזם, האדריכל והיועצים השונים, תוך סיוע ותיאום מלא לאורך כל הפרויקט עד להטמעה סופית.

קבלו הצעת מחיר

1. מלאו את הפרטים שלכם:
2. בחרו את השירות הרצוי:
3. העלו תכנית
4. כתבו פרטים נוספים: